ارتباط تنگاتنگ میان کتاب های تاریخ اسلام و ایران

 

به طور کلی خواندن کتاب تاریخی مقوله ای است که هر فردی به عنوان عضوی از کشور خود باید به خواندن نمونه های مختلفی از آن بپردازد، نمونه هایی که نشانگر هویت، سنت و فرهنگ شخصیت ملت او است.

حال به عنوان یک شهروند ایرانی برای این که بتوانیم از هویت، سنت و فرهگ ملی کشور خود آگاه شویم، خواندن کتاب های تاریخی ایران و اسلام در کنار یکدیگر بهترین اقدام است. چرا که اگر نگاهی کلی به تاریخ ایران بیندازید شاهد ارتباط تنگاتنگی میان وقایع تاریخی با اسلام خواهید شد. وقایع پیش از اسلام و بعد از اسلام عمده ترین اتفاقات تاریخ کشور ما محسوب می شوند و به خوبی قدمت طولانیِ ایران را به تصویر می کشند.

خواندن کتاب تاریخ ایران را می توان به عنوان وظیفه ی هر ایرانی دانست، چرا که لازم است همه ی ایرانی ها از وقایع مهم و تاریخی کشور خود مطلع شوند تا بتوانند با سینه ای ستبر از قدمت ایران و هویت ملی خود در برابر بیگانه ها دفاع کنند.

مزیت های خواندن کتاب های تاریخی و درک وقایع

 

همان طور که در بخش قبلی هم گفتیم خواندن این سبک کتاب ها در راستای دفاع از هویت ملی بسیار مفید و ثمر بخش است، اما علاوه بر این افراد می توانند از مزیت های دیگری چون موارد زیر هم بهره مند شوند:

  • درک کردن و فهمیدن بسیاری از تغییر و تحول های ناشی از اندیشه ی اقوام مختلف تاریخی
  • خواندن تاریخ نه تنها شما را از واقعیت های ملموس یک جامعه مطلع می کند، بلکه می توانید با دید کتاب های داستانی به این سبک کتاب ها بنگرید و از انواع اتفاقات رخ داده شده درس عبرت بگیرید.
  • جالب است بدانید خواندن کتاب های تاریخی می تواند دید واحدی از روند اتفاقات و رخداد های یک جامعه به خواننده ببخشد، دیدی که حتی می توانید از طریق آن آینده را پیشبینی کنید. چرا که بررسی اتفاقات گذشته و مطابقت آن ها با وضعیت حال حاضر جامعه می تواند افقی را در آینده مشخص کند که همگی به واسطه ی خواندن کتاب های تاریخی است.
  • و ده ها مورد دیگر همچون موارد فوق.

به طور حتم با خواندن این متن مشتاق خواندن کتاب های تاریخی و اسلامی ایران شده اید،  پس به سایت کتابچین مراجعه کرده و از میان بهترین نمونه ها به داتلود کتاب تاریخی و اسلامی مد نظر خود بپردازید.

 پاسخی بگذارید